About Суспільство
About Суспільство
Blog Article
З переходом до цивілізованої форми існування суспільство стає соціально неоднорідним. У ньому
Всі філософські (тобто метафізичні) і ціннісні міркування про суспільство є ненауковими.
Багатство аграрних суспільств та їх осілий спосіб життя дозволяє вкладати додатковий прибуток в нові культурні сфери - живопис і скульптуру, громадські будинки і пам`ятники, палаци і стадіони.
— спільність території проживання людей, що взаємодіють між собою;
Їхні потреби прості і їх легко задовольнити, у багатьох (але не у всіх) довкіллях, і тому вони, в середньому, витрачають менше часу на забезпечення себе необхідним, ніж люди, що належать до інших типів суспільства.
Займається вивченням таких проблем, як компетенція, відповідальність, виконавчість, дисципліна. Соціологія вивчає управління як безперервний соціальний процес.
Планування сім’ї як соціальна проблема. Планування сім’ї розглядається з боку діяльності, спрямованої на обмеження дітонародження, або, за аналогією з державними установами, контроль дітонародження.
— автономність та самодостатність, самовідтворення, саморегулювання, саморозвиток.
Суспільства мисливців та збирачів звичайно були дуже маленькими І розкиданими. Причина дуже проста: навколишнє середовище не може забезпечувати велику кількість, людей сконцентровану на одній площині, день за днем їжею, яку вони зможуть вполювати чи зібрати.
Суспільство — сукупність усіх засобів взаємодії та форм об’єднання людей, що склалися історично, мають спільну територію, загальні культурні цінності та соціальні норми, характеризуються соціокультурною ідентичністю її членів.
Спенсер – прихильник органицизма – розглядав суспільство за аналогією з живим організмом. Він вважав, що суспільство складається з індивідів і функціонує подібно до того, як функціонує організм, що складається з клітин.
Вони вперше зробили товариство предметом самостійного дослідження, почавши вивчати суспільство як цілісний організм і Суспільство прагнучи відкрити закони розвитку цього організму. Конт є автором слова соціологія, тобто наука про суспільство.
Суб’єкт громадської думки. Громадська думка не є аморфним, розпливчастим витвором: вона структурована. Її характеризують суб’єкт, об’єкт, типи суджень та канали вираження.
Нижче ми перерахували кілька тверджень про суспільство. Прочитайте їх і вкажіть, які вірні, а які ні.